HomenewsyZaczyna się remont drogi do Brześc

Zaczyna się remont drogi do Brześc

Zaczyna się remont drogi do Brześc

Niedawno informowaliśmy o zbliżającym się remoncie drogi powiatowej 2522L – we wtorkowe południe odbyło się przekazanie drogi wykonawcy. Chodzi o 13-kilometrowy odcinek drogi od Kolonii Góra Puławska prowadzący przez Janowice do Brześc.

Wykonana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia, ale utworzone zostaną także bezpieczne pobocza, zatoki przystankowe oraz przebudowane obecne skrzyżowania. Dla bezpieczeństwa pieszych zbudowanych zostanie aż 6 km chodników. Jak zauważają przedstawiciele władz powiatu, to największa jak do tej pory inwestycja drogowa w bieżącej kadencji.

Starosta Puławski Danuta Smaga mówiła o tym, że droga jest bardzo ruchliwa, poruszają się nią nie tylko mieszkańcy gmin Puławy czy Janowiec ale goście zmierzający do atrakcji turystycznych naszego regionu. Włodarze wspomnianych gmin Kamil Lewandowski i Jan Gędek wyrażali radość z powodu zainicjowania inwestycji. Wiceprezes Zarządu PBI Infrastruktura Mieczysław Wilk wyraził nadzieję, że w połowie przyszłego roku droga zostanie oficjalnie otwarta.

Danuta Smaga – Starosta Puławski, Jan Gędek – Wójt gminy Janowiec, Kamil Lewandowski – Wójt gminy Puławy Mieczysław WilkWiceprezes Zarządu PBI Infrastruktura S.A.

Całość inwestycji pochłonie około 19 mln 700 tys złotych, z czego 15 mln złotych pokryją środki z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pozostała część kwoty zostanie współfinansowana przez Powiat Puławski oraz Gminy Puławy i Janowiec. Remontem drogi zajmie się firma PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika, która wygrała przetarg na wykonanie tego zadania.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.