HomenewsyOpieka wytchnieniowa w Puławach

Opieka wytchnieniowa w Puławach

Opieka wytchnieniowa w Puławach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach kontynuuje zapoczątkowany kilka lat temu program opieki wytchnieniowej, skierowany dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Instytucja otrzymała nową dotację na dalszą realizacje tej inicjatywy.

Osoby, które na co dzień zajmują się swoimi bliskimi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, często muszą podporządkować temu całe swoje życie, a przez to rezygnują z udziału w życiu społecznym, zawodowym, zdarza się, że zaniedbują własne zdrowie. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom, kilka lat temu powstał program opieki wytchnieniowej, dzięki któremu można skorzystać z usług opiekuńczych nad osobami niepełnosprawnymi. Jak się okazuje program cieszy się w naszym mieście niemałym zainteresowaniem, potrzeby osób zmagających się na co dzień z trudami opieki nad niepełnosprawnymi są bardzo duże. Dzięki nowej dotacji osoby niepełnosprawne z terenu miasta będą mogły skorzystać z nowych form pomocy.

Dyrektor MOPS Puławy Beata Wagner przypomniała, że opieka wytchnieniowa skierowana jest do opiekunów dzieci oraz dorosłych osób niepełnosprawnych z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Od maja puławski MOPS wdraża formę opieki całodobowej, osoba niepełnosprawna jest kierowana na okres maksymalnie 14 dni do placówki, w tym roku jest to 30 miejsc w ośrodku w Strzelcach koło Nałęczowa. Już niebawem, bo od lipca, będzie też wdrażana nowa forma opieki wytchnieniowej, polegająca na opiece w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.

Beata Wagner – MOPS w Puławach

Program opieki wytchnieniowej jest finansowany z Funduszu Solidarnościowego nadzorowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.