HomenewsyKonferencja kosmetyczna w Domu Chemika

Konferencja kosmetyczna w Domu Chemika

Konferencja kosmetyczna w Domu Chemika

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Puławach we wtorek organizowała konferencję poświęconą zagadnieniom kosmetycznym. Wydarzenie było przeznaczone dla uczniów i uczennic klas Technik Usług Kosmetycznych w szkołach z województwa lubelskiego.

Podczas spotkania można było wysłuchać wykładów ekspertów z dziedzin podologii, czy medycyny estetycznej.

– Nowością-atrakcją jest wykład podologa pani Mileny Skalskiej ze Szczecina, która (…) napisała podręczniki z tej dziedziny i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczennicami klas kosmetycznych – mówi Anna Berlińska, dyrektor Medycznego Studium Zawodowego im. PCK w Puławach. Jak dodaje, w placówce od września zostanie uruchomiona specjalizacja podologiczna. Anna Berlińska podkreślała, że podolog to zawód coraz bardziej poszukiwany na rynku.

Anna Berlińska – Dyrektor MSZ im. PCK w Puławach

Podczas konferencji odbywał się także konkurs makijażu „Gold dust – złoty pył”, w którym rywalizowały uczennice-uczestniczki konferencji.

Konkurs polegał na wykonaniu makijażu „Złoty Pył”, wzięło w nim udział 5 szkół: z Zamościa, z Białej Podlaskiej, z Chełma, z Lublina i Puław.

Anna Berlińska – Dyrektor MSZ im. PCK w Puławach

Efekty prac konkursowych oraz wyniki można podziwiać na stronie Facebook puławskiego Studium Medycznego. Trwa również głosowanie na „nagrodę publiczności” – zdjęcie z największą liczbą polubień otrzyma specjalną nagrodę, która zostanie wysłana do zwycięskiej szkoły. Głosy można oddawać do środy, 20 kwietnia do godz. 18:00.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.