HomenewsyKasa na dworcu PKP zamknięta

Kasa na dworcu PKP zamknięta

Kasa na dworcu PKP zamknięta

Puławy nie mają szczęścia do kolei. Przebudowany w 2016 roku dworzec po kilku miesiącach zamknął się dla podróżnych ze względu na remont torów linii kolejowej nr 7, przebiegającej przez nasze miasto. Pociągi do Puław wróciły pod koniec 2019 roku. Obecnie dworzec na stacji Puławy-Miasto pełni jedynie funkcję poczekalni. Mieszkańcy zgłaszali nam, że dworcowa kasa jest obecnie nieczynna, według informacji zamieszczonej w okienku, do 30 marca.

Jak dowiedzieliśmy się od zarządcy obiektu, PKP Intercity, kasa jest nieczynna do odwołania. W mailowej odpowiedzi na nasze pytanie o tą sytuację poinformowano nas, że, tu cytat „Kasjerzy z tej lokalizacji zostali oddelegowani do pracy na stacji Lublin Główny, gdzie ze względu na zwiększone potoki podróżnych (przyjazdy uchodźców z Ukrainy) wprowadzono dodatkowe dyżury kasjerów. Pracownicy stanowią wsparcie w zakresie odprawy pasażerów w tej lokalizacji.”

Spółka informuje, że w przypadku braku kasy, lub gdy ta jest nieczynna, można kupić bilet bezpośrednio w pociągu bez opłaty dodatkowej. Sprzedaż biletów jest prowadzona także przez internet i w aplikacjach mobilnych.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.