HomenewsyBetlejemskie Światło Pokoju wkrótce w Puławach [VIDEO]

Betlejemskie Światło Pokoju wkrótce w Puławach [VIDEO]

Betlejemskie Światło Pokoju wkrótce w Puławach [VIDEO]

Betlejemskie Światło Pokoju to wieloletnia tradycja, podczas której światło zapalone w Betlejem jest niesione przez harcerzy i skautów z całego świata do wszystkich ludzi.

Już wkrótce Światło dotrze także do Puław – harcerze z puławskiego hufca wyruszają po nie do Zakopanego, aby podzielić się z lokalnymi władzami, parafiami oraz mieszkańcami.

– Betlejemskie Światło Pokoju towarzyszy nam, polskim harcerzom już od 30 lat, co roku w grocie Narodzenia Pańskiego zapalane jest światło, które potem sztafetą wędruje praktycznie przez cały świat – przypomina Elżbieta Serewiś. Przedstawicielka puławskiego Hufca ZHP poinformowała, że w tym roku z racji tego, że nie odbędzie się wigilia miejska w Puławach, symboliczne światełko zostanie przekazane na ręce lokalnych władz.

Elżbieta Serewiś – Hufiec ZHP w Puławach

Aby otrzymać Betlejemskie Światło Pokoju należy udać się do siedziby Hufca przy ul. Wojska Polskiego 23. Harcerze będą się nim dzielić w środy 15 i 22 grudnia w godzinach 16-18. Ponadto światło otrzymają także poszczególne parafie.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.