HomenewsyLubelski Festiwal Nauki w PPNT [VIDEO]

Lubelski Festiwal Nauki w PPNT [VIDEO]

Lubelski Festiwal Nauki w PPNT [VIDEO]

W całym województwie lubelskim od kilku dni trwa Lubelski Festiwal Nauki – cykl wydarzeń promujących naukę, zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności oraz poznawanie ciekawych zjawisk.

W tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć udziału Puław – w środę w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym zaproszenie na wykłady i zajęcia praktyczne dotyczące sinologii, dziedziny wiedzy skupiającej się na Chinach, przyjęły szkoły średnie. Uczniowie mogli zapoznać się między innymi z chińskimi szachami a także poznać perspektywy związane z tym azjatyckim krajem.

Głównym celem Festiwalu jest upowszechnienie nauki poprzez pokazanie, że nauka nie jest tak niezrozumiałą częścią rzeczywistości jak mogłoby się to wydawać – mówi Elżbieta Duda z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Głównym organizatorem tegorocznej edycji Festiwalu, której hasło to „Nauka bez granic” jest UMCS. Puławski Park Naukowo-Technologiczny wraz ze swoim sponsorem, czyli Grupą Azoty zaprosili puławską młodzież do udziału w Festiwalu. Warsztaty dla młodzieży prowadzone są przez naukowców z Polsko-Chińskiego Centrum przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Maciej Kret z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego poprowadził wykład o chińskich szachach, zaś dwie jego studentki poprowadziły lekcje języka chińskiego.

Elżbieta Duda – Puławski Park Naukowo-Technologiczny, Maciej Kret – KUL

Oprócz zasad chińskich szachów młodzież poznała także między innymi podstawowe zasady nawiązywania i podtrzymywania relacji z Chińczykami, lokalny svoir-vivre, czy zasady negocjacji w Chinach.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.