HomenewsyGaleria Zielona w Puławach wspiera walczących z koronawirusem

Galeria Zielona w Puławach wspiera walczących z koronawirusem

Galeria Zielona w Puławach wspiera walczących z koronawirusem

Polacy szyją maseczki, firmy, instytucje i znani sportowcy przekazują szpitalom pieniądze i sprzęt. A te wcale nie kryją, że mają braki. I wciąż apelują o pomoc. Galeria Zielona zwróciła się z pytaniem o najbardziej niezbędne środki pomocy do dyrekcji szpitala powiatowego w Puławach, który zmienił profil działalności na jednoimienny szpital zakaźny, dedykowany pacjentom z podejrzeniem zakażenia i zakażonym koronawirusem SARS-CoV- 2 w województwie lubelskim.


W odpowiedzi na najpilniejsze potrzeby szpitala dyrekcja Galerii Zielonej zdecydowała o pilnym zakupie i przekazaniu szpitalowi aparatu EKG oraz termometrów służących do bezdotykowego pomiaru temperatury. Elektrokardiograf to profesjonalne urządzenie medyczne, które wykazuje zaburzenia czynności serca oraz stanowi podstawową diagnostykę schorzeń krążenia.

Jesteśmy mocno związani z miastem i regionem i uważamy, że należy wesprzeć szpitale w obliczu tak wielkiego wyzwania. Szpitale i ich personel, który już teraz boryka się z brakiem podstawowych środków bezpieczeństwa, odpowiada za zdrowie i życie mieszkańców miasta, w tym naszych bliskich.

W obliczu pandemii, z jaką mamy do czynienia, od razu uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest wsparcie szpitala w Puławach — komentuje Adam Stronczyński, dyrektor Galerii Zielonej. Dodatkowo najemcy Galerii Zielonej, drogeria „Hebe” przekazała szpitalowi środki higieniczne, a sklep „Żabka” ufundował przekąski i napoje.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.