HomenewsyJuniorzy młodsi UKS Bursa Puławy siódmą drużyną w Polsce [FOTO]

Juniorzy młodsi UKS Bursa Puławy siódmą drużyną w Polsce [FOTO]

Hala w Kwidzynie była areną ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. W miniony weekend swoje mecze rozgrywały tam cztery z ośmiu najlepszych drużyn w Polsce: MTS I Kwidzyn, KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., KS Szczypiorniak Olsztyn oraz UKS Bursa Puławy.

W pierwszym spotkaniu drużyna z Puław zmierzyła się z Ostrovią. Przez większą część pojedynku wynik oscylował wokół remisu lub jednopunktowego prowadzenia zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego. Jeszcze na 9 minut przed końcem gry na tablicy widniał wynik 18 do 18. W końcówce rywale zdołali jednak odskoczyć i ostatecznie mecz zakończył się przegraną Bursy 20:26.

W drugim meczu Puławianie stoczyli walkę z gospodarzami. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się stratą 2 bramek dla UKS-u Bursa (12:14). Przez większą część drugiej połowy meczu drużyna MTS-u I Kwidzyn utrzymywała jednobramkową przewagę, a w 58 minucie juniorzy młodsi z Puław doprowadzili do remisu i utrzymali go do końca spotkania (26:26). O końcowym wyniku musiała zadecydować seria rzutów karnych, w której skuteczniejsi okazali się gospodarze (3:0). Szansa dla Bursy na znalezienie się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce wciąż jednak była.

Do niedzielnych rozgrywek drużyna Ostrovii przystępowała mając już zapewniony awans do półfinałów. Pozostałe 3 ekipy wciąż liczyły się w stawce. Zawodnicy UKS Bursa Puławy nie najlepiej rozpoczęli mecz z drużyną KS Szczypiorniaka Olsztyn. Schodząc w przerwie do szatni tracili do rywali 6 bramek (12:18). Drugą połowę Puławianie rozpoczęli w bojowych nastrojach i z niezwykłą determinacją zaczęli odrabiać straty, jednak jeszcze na 8 minut przed końcem spotkania zespół z Olsztyna utrzymywał przewagę trzech trafień (26:23). Juniorzy młodsi z Puław zdołali wyrównać i mecz zakończył się remisem po 27. Tym razem skuteczność zawodników z Puław w rzutach karnych była o wiele lepsza i aż czterokrotnie bramkarz z Olsztyna musiał wyjmować piłkę z bramki. Seria rzutów karnych 4:2 dla Puław.

Zawodnikom Bursy udało się tym samym zrewanżować za przegrany mecz ze Szczypiorniakiem sprzed miesiąca w 1/16 Mistrzostw Polski.  Tym razem juniorzy młodsi z Puław nie zdołali awansować do dalszej części rozgrywek, choć było naprawdę blisko. Zajęli wysokie siódme miejsce w Polsce (dwa lata temu w swojej kategorii wiekowej uplasowali się na 20 pozycji). Ostatecznie w Final 4 zameldowały się ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego i Kwidzyna. Warto dodać, że awans gospodarzy nie byłby możliwy gdyby nie upór i determinacja zespołu z Puław – wygrana Bursy w niedzielnym meczu ze Szczypiorniakiem znacznie zwiększyła szansę na udział MTS-u Kwidzyn w półfinałach.

Na trybunach w Kwidzynie zasiadła jak zawsze duża grupa „Zawsze dumnych i oddanych wiernych fanów drużyny UKS Bursa Puławy”, którzy swoim zawodnikom zgotowali żywiołowy i głośny doping.
Zawodnikom, trenerom (po raz pierwszy w roli drugiego trenera wystąpił Jakub Ignaszewski), fanom i sympatykom należą się ogromne podziękowania. Od września przygotujmy się na gwarantowane nowe emocje. Wszyscy trzymajmy mocno kciuki.