HomenewsyElektrownia w Puławach ma wykonawcę [VIDEO]

Elektrownia w Puławach ma wykonawcę [VIDEO]

Elektrownia w Puławach ma wykonawcę [VIDEO]

Znamy wykonawców nowego bloku energetycznego w puławskich Zakładach Azotowych. Podczas konferencji prasowej prezes GAP Krzysztof Bednarz, Julian Krawczyński – dyrektor pionu inwestycji oraz Artur Posłuszny, dyrektor pionu energetycznego ogłosili, że w postępowaniu przetargowym wybrane zostało konsorcjum polskich firm – Polimex Mostostal S.A., Polimex-Energetyka Sp. z o.o. i SBB Energy S.A.

Podpisanie ostatecznej umowy planowane jest na 3 kwartał 2019 roku, po uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych. Nowy blok energetyczny na węgiel kamienny zostanie wybudowany na terenie obecnie działającej zakładowej elektrociepłowni.

Julian Krawczyński – Dyrektor pionu inwestycji GAP Puławy,  Krzysztof Bednarz – Prezes  GAP Puławy

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 1 mld 200 mln złotych, a w szczytowym momencie budowy na placu ma pracować około 1100 osób. Do obsługi zatrudnione zostaną 44 osoby, z których część zostanie przeorganizowana z dotychczasowej instalacji. Jest to zarazem największy i najważniejszy projekt inwestycyjny puławskich „Azotów”. Pierwsze rozruchy mają zacząć się pod koniec roku 2021, oddanie inwestycji w formule „pod klucz” ma odbyć się po upływie 36 miesięcy.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.