HomenewsyBieg Zielonych Sznurowadeł po raz piąty

Bieg Zielonych Sznurowadeł po raz piąty

Bieg Zielonych Sznurowadeł po raz piąty

W niedzielę (17 bm.) w puławskiej Marinie odbędzie się jubileuszowa, piąta edycją Biegu Zielonych Sznurowadeł. Jak jubileuszowa imprezę przystało liczba uczestników wygląda bardzo imponująca, bo zarejestrowało się aż 650 biegaczy oraz 150 specjalistów od Nordic Walking. Ci pierwsi mieli do wyboru dystans 5 km oraz półmaraton.

– Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze jubileusz, cieszymy się bardzo, że od 5 lat do Puław przyjeżdżają biegacze z całej Polski, którzy tydzień po zakończeniu imprezy pytają kiedy będzie następna. To daje taki pozytywny napęd do działania. Druga sprawa, która powoduje, że nasza impreza nabiera jeszcze większego rozmachu jest wcielenie jej do Korony Półmaratonów Lubelszczyzny. Zielone Sznurowadła otwierają cykl 7 półmaratonów, które będą odbywać się w na terenie naszego województwa. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie i pokazanie, że nasza impreza jest zauważalna. – wyjaśnia Maryla Miłek, prezes Fundacji Bezmiar.

Start i meta Zielonych Sznurowadeł będą się znajdować w puławskiej Marinie, a biegacze będą mieli do pokonania trasę, która poprowadzi ich m.in. wzdłuż wału wiślanego.

– Przyzwyczailiśmy już zawodników do tego, że na trasie mogą liczyć na gorący doping i podobnie będzie również w niedzielę, a że to jubileuszowa edycja to na pewno będzie coś wyjątkowego – dodaje prezes Fundacji.

Tradycją puławskiej imprezy stały się również towarzyszące jej akcje charytatywne. Tym razem będą zbierane środki higieniczne i bielizna dla dziewczynek i chłopców w wieku od 3 do 20 lat, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach oraz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Puławach.

Harmonogram V Biegu Zielonych Sznurowadeł:

11:00 – Start Półmaratonu
11:15 – Start biegu na 5 km
11:20 – Start Nordic Walk na 5 km

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.