HomenewsyXVI finał akcji „Drzewko za Butelkę” [VIDEO]

XVI finał akcji „Drzewko za Butelkę” [VIDEO]

XVI finał akcji „Drzewko za Butelkę” [VIDEO]

W piątek odbył się finał akcji „Drzewko za Butelkę” organizowany przez Grupę Azoty „Puławy” w ramach Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W tym roku do akcji przystąpiło 31 placówek edukacyjnych i 2 225 dzieci. Podczas tegorocznej XVI edycji zasadzono 541 drzewek i jest to liczba rekordowa. Ponadto dzieci z powiatu puławskiego już po raz trzeci z rzędu zebrały ponad milion plastikowych butelek.

Andrzej Skwarek-członek zarządu Grupy Azoty Puławy

Witold Popiołek – Starosta puławski

Najwięcej butelek zebrała klasa II ze szkoły w Karmanowicach osiągając wynik ponad 18 tysięcy butelek co daje średnio ponad 3 tysiące butelek na ucznia. Samodzielnie najwięcej butelek zebrał Mateusz Krawczyk z Nałęczowa.

Mikołaj Krawczyk – najlepszy zbieracz indywidualny

Akcja „Drzewko za Butelkę” polega na zbieraniu przez dzieci ze szkół i innych placówek edukacyjnych plastikowych butelek. W zamian za udział w akcji placówki otrzymują sadzonki drzewek. Butelki trafiają do wtórnego wykorzystania, nauczyciele uczą dzieci szacunku do środowiska naturalnego, zasad postępowania z odpadami i mówią o korzyściach z ponownego ich wykorzystania. Organizatorzy akcji przypominają też o zgniataniu butelek przed wyrzuceniem ich do pojemnika.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.