HomenewsyPlatforma Obywatelska z programem dla seniorów [VIDEO]

Platforma Obywatelska z programem dla seniorów [VIDEO]

Platforma Obywatelska z programem dla seniorów [VIDEO]

Godne, zdrowe i aktywne życie pod takim hasłem we wtorek odbyło się spotkanie posłanek Platformy Obywatelskiej z puławskimi seniorami. Na zaproszenie Włodzimierza Karpińskiego do Puław przyjechały Joanna Mucha, Izabela Leszczyna oraz Dorota Rutkowska, które zaprezentowały propozycje programowe dla polskich seniorów.

Przygotowując program parlamentarzystki oparły całe przedsięwzięcie pod nazwą „Polska Seniora” na trzech filarach: Godnego życia gdzie postulują m.in zmiany w prawie polegające na zaprzestaniu poboru podatku PIT od emerytur a także zwolnienie z płacenia składek na ZUS, które zachęcałyby do kontynuowania kariery zawodowej a pracodawcom dawałyby konkretne korzyści zmniejszając obciążenia. Mówiły także o Zdrowym życiu gdzie pierwszym etapem byłby bilans 60-latka, który pozwalałby ma monitorowanie stanu zdrowia ten filar zakłada również przygotowanie zestawu zniżek na leki a także m.in darmowe szczepienia przeciwko grypie. Posłanka Joanna Mucha przedstawiła trzeci filar czyli Aktywne życie namawiając obecnych na sali seniorów do jak najdłuższego zachowania aktywności fizycznej i intelektualnej. Zaproponowała także pakiet udogodnień, które mogły by wspomóc aktywność seniorów. Wspomniała m.in o wsparciu dla rad seniorów, o krajowej karcie seniora z szeregiem ulg a także całodobowy telefon zaufania dla seniorów. To oczywiście tylko jedne z wielu propozycji przedstawionych podczas spotkania.


Dorota Rutkowska – posłanka PO

Szesnaście parlamentarzystek Platformy w całym kraju spotyka się z seniorami by przeprowadzić jak mówią najszersze i najbardziej szczegółowe z możliwych konsultacje społeczne. Przed puławskim spotkaniem posłanki PO według obliczeń tylko na kameralnych spotkaniach konsultowały program z ponad 7 tysiącami przedstawicieli tej grupy społecznej.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.