HomenewsyXV Festiwal Książki w Puławach

XV Festiwal Książki w Puławach

XV Festiwal Książki w Puławach

W ostatnim tygodniu kwietnia Biblioteka Miejska tradycyjnie zorganizuje jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Mowa o XV edycji puławskiego Festiwalu Książki i Praw Autorskich, który tym razem otworzy występ zespołu Plateau. Artystyczna feta potrwa w Puławach od 23 (poniedziałek) do 27 kwietnia (piątek).


Grupa muzyków z Warszawy zagrała już ponad siedemset koncertów, ma na swoim koncie kilka albumów. Ich muzyka łączy brzmienie elektroakustyczne i poetyckie teksty. Podczas inauguracji festiwalu – 23 kwietnia, w poniedziałek o godz. 17.00 w Hotelu Trzy Korony – artyści wykonają utwory Leonarda Cohena, Marka Grechuty oraz Marka Jackowskiego. To jednak nie jedyna atrakcja, która towarzyszyć będzie miłośnikom literatury podczas dnia otwarcia. W poniedziałkowy poranek o godzinie 9.00 i 11.00 w gmachu głównym biblioteki odbędą się warsztaty dziennikarskie „Wirtualna Redakcja”, które poprowadzą Magdalena Bogdańska-Maciak i Artur Maciak, współtwórcy ogólnopolskich pism edukacyjnych, takich jak „Victor” oraz „Cogito”.
We wtorek miłośnicy literatury spędzą zaś czas pod znakiem podróży. Na ten dzień zaplanowano spotkania autorskie z globtroterami – Michałem Szulimem, autorem m.in. książki pt. „Miejsce za miejscem – podróże małe i duże” oraz Marzeną Filipczak autorką kilku przewodników i poradników. Podczas kulturalnego tygodnia w głównym gmachu książnicy i jej filiach będziemy mieli okazję spotkać się także z innymi wybitnymi gośćmi, m.in.: Anną Brzezińską, autorką książki „Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach” czy Beatą Gołaszewską, bohaterką książki opartej na faktach pt. „Abasadorowa” Edyty Włoszek. Nie zabraknie także typowo artystycznej duszy. 26 kwietnia, w czwartek o godz. 18.00 w Bibliotece Miejskiej swoją wystawę otworzy Dawid Ryski, rysownik, ilustrator i grafik, który tworzy m.in. ilustracje do prasy i książek dla dzieci. Artysta podczas wernisażu zaprezentuje także swoją najnowszą książkę dla dzieci pt. „Super M”.
W ramach Festiwalu Książki jak zwykle szczególnie zadbano o najmłodszych. Wśród oferty dla dzieci znalazło się ponad dwadzieścia spotkań z osobistościami świata literatury i kultury, m.in. Przemysławem Wechterowiczem, Justyną Bednarek, Małgorzatą Karoliną Piekarką, dziennikarką i autorką książek dla dzieci czy Dariuszem Rekoszem, autorem książek detektywistycznych dla najmłodszych.
Podczas literackiego tygodnia nie zabraknie także warsztatów czytelniczych i zajęć edukacyjnych dla dzieci. Najciekawsze z nich poprowadzą artyści z Małego Teatru Ilustracji Kamishibai oraz pracownicy Wydawnictwa Kurza Stopka, którzy zaprezentują dzieciom proces powstawania książki.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.