HomenewsyWernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Jędrzejczyk pt. „Polandia”

Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Jędrzejczyk pt. „Polandia”

Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Jędrzejczyk pt. „Polandia”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Jędrzejczyk pt. „Polandia”, który odbędzie się 13 października 2017 r. o godzinie 18.00 w Galerii Aneks. Wystawa czynna codziennie (oprócz sobót) do 5 listopada 2017 r., w godzinach od 8.00 do 16.00, w niedzielę od 11:00 do 17:00.

Magdalena Jędrzejczyk – ur. w 1990 r. w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2014 r. na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach prof. Krzysztofa Wachowiaka – malarstwo sztalugowe oraz prof. Edwarda Tarkowskiego – malarstwo ścienne. W 2011 r. w ramach stypendium studia na Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. Obecnie odbywa studia doktoranckie na warszawskiej ASP.

„Interesuje mnie wymiar magiczny pozornie nieciekawej rzeczywistości wydobyty za pomocą koloru i światła. Wnikliwa obserwacja zwykłej, szarej codzienności jest dla mnie drogą do rozwiązań czysto abstrakcyjnych. Wiejskie podwórka są obszarem poszukiwania odpowiedniego skrótu na wyrażenie całej gamy myśli i emocji.” – mówi autorka wystawy, Magdalena Jędrzejczyk.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz