HomenewsyMistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim

Stu młodzieżowców i dwustu juniorów wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w weekend w hali Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Znakomicie zaprezentowali się puławianie z UKS Andros Puławy.Sebastian Kryczka został Wicemistrzem Polski w kat 63 kg. Jakub Płaczkowski zdobył brąz w kat 55 kg, Jakub Fijoł także uplasował się na 3 pozycji w kat 59 kg wśród kobiet Nikola Zybura w kategorii 44 kg wygrała batalię o brązowy medal. Niestety tuż za podium uplasowali się Maciej Reszka, Olga Reszka, Aleksy Taracha i Krzysztof Kulik, którzy ulegli swoim przeciwnikom w walkach o brązowe medale. Przypomnijmy, że Taekwondo Olimpijskie różni się od innych odmian tego sportu głównie elementami ochronnymi, które zawodnicy musza mieć na sobie w trakcie walk. Jak tłumaczyli eksperci od tej odmiany taekwondo zawodnicy są w pełnym kontakcie stąd konieczność zadbania o ich bezpieczeństwo czyli wyeliminowanie kontuzji i poważnych urazów. Organizatorami imprezy byli Okręgowy Związek Taekwondo olimpijskiego i gospodarz Klub Sportowy Andros Puławy.