No posts were found.

Don't Miss

No posts were found.

Popular

No posts were found.

Last Week Posts

Okres wakacyjny to czas, kiedy regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa często alarmują o niskich stanach zapasów krwi, która w wielu przypadkach jest konieczna, by uratować ludzkie życie. Niestety, nie inaczej jest także i w tym roku.

Za nami Warsztaty Jazzowe, obecnie trwa Festiwal Folklorystyczny, a przed nami kolejna tradycyjna, międzynarodowa impreza. Puławskie Lato Bluesowe, które rozpocznie się we wtorek 16 sierpnia i potrwa do końca tygodnia, to kultowe już święto melomanów.

Jadłodzielnie, czyli specjalne publiczne lodówki to pomysł, który zyskuje coraz większą popularność. Jedna z tego typu instalacji działa już w pobliżu Hali Targowej przy ul. Piaskowej. Wszyscy chętni mogą w niej zostawić nadmiar produktów spożywczych, bądź gotowych potraw i podzielić się z tymi, którzy tego potrzebują.

Pod koniec sierpnia tradycyjnie w naszym powiecie odbędą się dożynki, czyli święto odbywające się na zakończenie rolniczych zbiorów i żniw. W tym roku organizację Dożynek Powiatowych zaplanowano w Górze Puławskiej w dniach 27-28 sierpnia.

Informacje o kolejnych próbach wyłudzenia i oszustwach pojawiają się regularnie. Znane i sprawdzone metody takie jak „na wnuczka” czy „na prokuratora” są wciąż niestety wciąż skuteczne.

Funkcjonujące w Polsce od stycznia zaostrzone przepisy oraz poniesione stawki mandatów karnych nie odstraszają kierowców przed brawurową, a nierzadko zwyczajnie głupią jazdą.

W minioną środę targowisko miejskie przy ul. Dęblińskiej było nie tylko miejscem handlu, ale także spotkania polityków Lewicy i Partii Razem. Podczas konferencji zaapelowali do rządu m.in. o sprawiedliwe potraktowanie obywateli naszego kraju i rozszerzenie dodatków na ogrzewanie gospodarstw domowych.