HomenewsyKoncert „Witaj Majowa Jutrzenko”

Koncert „Witaj Majowa Jutrzenko”

Koncert „Witaj Majowa Jutrzenko”

To było wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Tegoroczna edycja koncertu „Witaj Majowa Jutrzenko” upamiętniająca obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała zupełnie inny charakter niż poprzednie.

W tym roku organizatorzy odeszli od formuły konkursowej – do wzięcia udziału w koncercie zostali zaproszeni młodzi puławscy artyści, którzy przez lata organizowania imprezy brali udział w koncertach finałowych. Podczas niedzielnego wydarzenia mieliśmy okazję usłyszeć wokalistów, zespoły, recytatorów i muzyków, którzy zaprezentowali swoje interpretacje utworów patriotycznych inspirowanych historią i tradycją naszej ojczyzny.

Aleksandra Lis z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” mówiła o tym, że zaproszenie puławskich zespołów było dla nich swego rodzaju nobilitacją i docenieniem ciężkiej pracy instruktorów i młodych artystów przez ostatnie lata trwania przeglądu. Koncert był swego rodzaju podsumowaniem 18-letniej tradycji przeglądu „Witaj Majowa Jutrzenko”. Zgodnie z zapowiedziami, konkurs ma wrócić w przyszłym roku w nowej odsłonie. Wydarzenie w nowej formule ma mieć charakter ogólnopolski.

Na scenie zobaczyliśmy utalentowanych podopiecznych Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oraz zespoły muzyczne z instytucji i placówek oświatowych. Wystąpili dla nas: soliści Zbigniewa Jonaka, recytatorzy Teatru SPUT² oraz Studia Żywego Słowa:, Puławska Orkiestra Dęta, chór Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” a także zespoły szkolne z puławskich placówek oświatowych.
W programie koncertu znalazły się popularne pieśni i piosenki, których treści odnoszą się do miłości do ojczyzny oraz dumy z historii i tradycji narodowej. Całość przeplatana była patriotycznymi wierszami i prozą.

Autor: P. Nowosadzki

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.