Homenewsy65 mln zł na Eurogranty

65 mln zł na Eurogranty

65 mln zł na Eurogranty

Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz organizacje badawcze mogą już starać o unijne wsparcie. Mówiła będąca z wizyta w naszym mieście minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

W środę podczas spotkania w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym zainaugurowano kolejną edycję konkursu „Granty na Eurogranty”. W tej perspektywie finansowej na dofinansowania przygotowane zostały środki w wysokości 65 milionów złotych z czego 43 miliony trafią do małych i średnich przedsiębiorstw, a 22 dla instytutów i organizacji badawczych. Dzięki tym środkom wspomniane podmioty będą mogły przygotować się do startu w konkursach europejskich.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz – minister funduszy i polityki regionalnej, Joanna Zembaczyńska-Świątek– Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Ogłoszone w środę nabory mają przyczynić się do wzrostu konkurencyjności polskich przedsiębiorstw oraz instytutów badawczych. Jednorazowo będzie można otrzymać nawet do 107 tysięcy złotych. Środki, o których wspominała minister Pełczyńska- Nałęcz mogą zostać przeznaczone na przygotowanie projektów, aplikacji lub poszukiwanie partnerów do projektu. Nabory startują już w kwietniu a podmiotem, który będzie koordynował działania w tej materii będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i właśnie tam podmioty powinny aplikować.

autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.