HomenewsyMZK tematem sesji

MZK tematem sesji

MZK tematem sesji

Sytuacja Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach była jednym z wiodących tematów czwartkowej sesji Rady Miasta. Przypomnijmy, że kilka dni temu kierująca dotychczas spółką Iwona Kuś została odwołana ze swojego stanowiska przez Radę Nadzorczą.

Była prezes podczas czwartkowych obrad przedstawiła sytuację związaną ze swoim zwolnieniem z własnej perspektywy. Podkreślała, że jej celem było wprowadzenie zmian, dotyczących m.in. oszczędności w spółce, które nie wszystkim przypadły do gustu. Zarzuciła też prezydentowi Pawłowi Majowi oraz związkom zawodowym brak merytorycznej rozmowy z nią. Była prezes mówiła również o problemie braku wystarczającej rekompensaty finansowej na rzecz MZK ze strony Miasta. Prezydent Maj stwierdził z kolei, że była prezes nie zapewniła ciągłości funkcjonowania spółki, przytoczył przy tym fakt rezygnacji jednego z prokurentów MZK, do której doszło kilkanaście dni temu. W debacie na temat sytuacji puławskiego przewoźnika głos licznie zabierali radni, skupiając się w swoich wystąpieniach głównie na trudnej sytuacji finansowej spółki.

Iwona Kuś – była prezes MZK Puławy, Paweł Maj – prezydent Puław

W podsumowaniu dyskusji prezydent Maj stwierdził, że pracownicy MZK mogą być spokojni, bo jej funkcjonowanie nie jest w żaden sposób zagrożone a już niebawem w konkursie zostanie wyłoniony nowy prezes.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.