HomenewsyOgólnopolski nordic walking w Puławach

Ogólnopolski nordic walking w Puławach

Ogólnopolski nordic walking w Puławach

Jedną z kilkunastu tegorocznych imprez nordicowych w województwie lubelskim było sobotnie spotkanie miłośników tego sportu w Puławach. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w puławskich Włostowicach odbyła się jedna z edycji tegorocznej Nordikiady.

Na starcie stanęło ponad 200 zawodników, którzy przemierzyli 5-cio i 10-cio kilometrowe dystanse, prowadzące malowniczymi trasami wokół Puław. Tradycyjnie już na uczestników czekało wiele atrakcji, bo zarówno przed jak i po starcie na terenie przy SP nr 4 odbywał się piknik, podczas którego można było dowiedzieć się nieco o działalności zespołu interdyscyplinarnego do spraw przemocy działającego przy UM Puławy, specjalistyczne sklepy ze sprzętem do nordic walkingu prezentowały swoje oferty, o sortowaniu odpadów mówili przedstawiciele ZUK-u a fundacja Intercars zaprosiła do malowania ekotoreb specjalnymi barwnikami. Można było także spróbować smacznych warzyw i owoców od gospodarstwa szklarniowego z Łęki oraz puławskiego ZDUNG-u.

Maryla Miłek – Prezes Fundacji BezMiar

Radości z sukcesu sobotniego rajdu nie kryła Maryla Miłek, która podkreślała, że w wydarzeniu brały udział osoby nie tylko z Lubelszczyzny ale i całej Polski, jak również ponad stu puławian.

Po sportowych zmaganiach uczestnicy spotkali się w Parchatce na wieczorze autorskim Aleksandra Wilanowskiego, guru polskiego Nordic Walkingu z okazji wydania przez niego nowej książki. Przypomnijmy, że organizatorem puławskiej części Nordikiady była Fundacja BezMiar przy współpracy Urzędu Miasta Puławy, a sobotnie spotkanie odbywało się w ramach tegorocznego Forum Profilaktycznego.

autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter, M. Grzechnik

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.