HomenewsyNowa stacja naprawy rowerów w Puławach

Nowa stacja naprawy rowerów w Puławach

Nowa stacja naprawy rowerów w Puławach

Kolejna stacja naprawy rowerów powstała na Skwerze Niepodległości a wszystko to dzięki zgłoszonemu i przegłosowanemu projektowi z Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że tego typu urządzeń przybywa w mieście sukcesywnie. W 2018 roku takich stacji stanęło pięć, a w tym roku w przestrzeni miejskiej pojawiła się kolejna. Ale to jeszcze nie wszystko.

Kolejne trzy takie urządzenia, które niebawem trafią na puławskie ulice to nagroda dla Puław za rywalizację w programie Rowerowa Stolica Polski. Warto dodać, że samoobsługowe stacje do naprawy rowerów mają na wyposażeniu m.in wkrętaki krzyżowy i płaski, klucz nastawny, zestaw kluczy imbusowych czy łyżki do wymiany opon, znajdziemy tam także mały pomocniczy stojak na rower oraz oczywiście pompkę. Jak mówią użytkownicy taki zestaw niejednokrotnie uratował rowerzystów z opresji. Puławscy amatorzy jednośladów jak wiemy to silna i bardzo duża grupa społeczna, dla której miasto buduje taka infrastrukturę, dzięki temu staje się ona coraz szerzej dostępna i bardziej przyjazna. Niestety nie zawsze jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem.

Marcin Kowal – MOSiR Puławy

Niektóre ze stacji już podlegały naprawom, niestety nie wynikającym z normalnego użytkowania ale ze zwykłego wandalizmu. Czasami można odnieść wrażenie, ze słowo użytkownicy należy wziąć w cudzysłów, czego najlepszym przykładem jest także tyrolka, będąca jednym z elementów wyposażenia puławskich Błoni, która musiała zostać poddana generalnemu remontowi, o czym wspominaliśmy niedawno w naszych materiałach. Przypomnijmy, że stacje naprawy rowerów znajdziecie Państwo na wspomnianym Skwerze Niepodległości, przed halami sportowymi MOSiR przy Alei Partyzantów i Lubelskiej w parku Solidarności a także w puławskiej Marinie, bulwarze nadwiślańskim, błoniach i przed Puławskim Ośrodkiem Kultury Dom Chemika.

Autor: P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.