HomenewsyWolontariusze schroniska sprzątali las

Wolontariusze schroniska sprzątali las

Wolontariusze schroniska sprzątali las

Od kilku dni w swoich mediach społecznościowych wolontariusze działający na rzecz puławskiego schroniska dla zwierząt promowali sobotnią akcję sprzątania ścieżek wokół obiektu. Kilkadziesiąt osób od wczesnych godzin przedpołudniowych przywdziało rękawice i z workami na odpady ruszyło w teren.

Niestety jak w przypadku wielu innych miejsc w Puławach nie wyszli na darmo bo śmieci uzbierało się kilkadziesiąt worków.

Paweł Maj – Prezydent Puław

W sprzątaniu uczestniczył także prezydent Paweł Maj, który oszacował, że śmieci były zwożone do lasu przez ostatnie 30 lat. Podkreślił, że cieszy go inicjatywa wolontariuszy, którzy w liczbie blisko 50 osób zebrali się, by posprzątać teren.

Sprzątanie ścieżek wokół puławskiego schroniska to ważna inicjatywa, która ma na celu utrzymanie czystości wokół miejsca, gdzie przebywają bezdomne zwierzęta. To także działanie, dla samych wolontariuszy i zwierzaków, z którymi wychodzą regularnie na spacery. Można rzec, że porządkowanie terenu wokół schroniska to także działanie w kierunku pozytywnego wizerunku tej instytucji głównie w oczach odwiedzających i chętnych na adopcje zwierzaków gości. Warto dodać, że utrzymanie porządku wokół schroniska wpływa również na bezpieczeństwo zwierząt, eliminując potencjalne niebezpieczne przedmioty na trasie spacerów.

Bogdan Masłowski – prezes Stowarzyszenia Wolontariusze i Przyjaciele Schroniska w Puławach

Wolontariusz puławskiego Schroniska Bogdan Masłowski przyznał, że sprzątających zaskoczyła liczba zostawionych śmieci wokół schroniska, zachęcił też mieszkańców naszego miasta do działania na rzecz zwierząt, m.in. do spacerów z psami w celu ich socjalizacji.

Jak usłyszeliśmy sobotnia akcja to także edukacja społeczności lokalnej na temat problemu śmieci i odpadów,która ma zachęcać do bardziej ekologicznego podejścia do szeroko rozumianej ochrony środowiska. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wolontariusze i Przyjaciele Schroniska w Puławach.

autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter, A. Szumny

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.