HomenewsyRSP 2023 – drugie miejsce Puław

RSP 2023 – drugie miejsce Puław

RSP 2023 – drugie miejsce Puław

Puławy po raz drugi z rzędu zdobyły drugie miejsce w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy kręcący kilometry dla naszego miasta przejechali łącznie blisko 570 tys. kilometrów, korzystając przez cały czerwiec ze specjalnej aplikacji. To wynik o ponad 100 tys. kilometrów lepszy niż uzyskany przez puławian przed rokiem.

Nasze miasto zajęło też pierwsze miejsce w kategorii ośrodków do 50 tys. mieszkańców. Szczególnie zaangażowani w rywalizację byli członkowie Puławskiej Grupy Rowerowej, którzy przejechali łącznie 166 tysięcy kilometrów, to najlepszy wynik wśród zespołów w całej Polsce. Podobnie jak przed rokiem rywalizację wygrała Biała Podlaska, zaś trzecie miejsce zdobyło Gniezno.

Inicjatywę od 2018 roku organizuje miasto Bydgoszcz, właśnie tam przedstawiciele Puław na czele z prezydentem Majem odebrali nagrody. Puchar, który otrzymały Puławy, zostanie zaprezentowany w sobotę o godz. 19:00 podczas miejskiej potańcówki, która rozpocznie się godzinę wcześniej na Placu Chopina. Podsumowanie tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski wraz z wręczeniem nagród dla najbardziej wyróżniających się rowerzystów odbędzie się po wakacjach.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.