HomenewsyDorota Opolska-Maksym gościem Powiatowego Klubu Książki

Dorota Opolska-Maksym gościem Powiatowego Klubu Książki

Dorota Opolska-Maksym gościem Powiatowego Klubu Książki

Członkowie Powiatowego Klubu Książki mieli okazję spotkać się i porozmawiać z autorką wywodzącą się i piszącą o naszej „małej ojczyźnie”. Przy okazji uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z jednym z ciekawiej wydanych w ostatnim czasie przewodników po Kazimierzu Dolnym.

Dorota Opolska-Maksym, pomysłodawczyni i autorka niezwykłych grafik, które się w nim znalazły, opowiedziała o swoich inspiracjach.

Dorota Opolska-Maksym – autorka przewodnika

Jak mówi Dorota Opolska-Maksym, wszystko zaczęło się od ilustracji. To po ich wykonaniu wpadła ona na pomysł wydania przewodnika-folderu po Kazimierzu Dolnym. Autorka podkreśla, że nie była to jej pierwsza tego rodzaju praca, podobny folder stworzyła o Gołębiu. Dorota Opolska-Maksym zwracała uwagę na to, by przewodnik nie składał się jedynie z suchych informacji i ilustracji, ale by oddawał magię Kazimierza, by przekazywał ładunek emocjonalny, pokazywał barwność miasteczka i jego wielokulturowość. We współpracy z Pawłem Czopkiem Dorota Opolska-Maksym przygotowała program wycieczki po Kazimierzu Dolnym i zatytułowała go tak samo jak przewodnik czyli „Od spichlerza do Mięćmierza”. Dzięki niemu dzieci i młodzież mogą za pomocą innowacyjnych metod zwiedzić urokliwe, nadwiślańskie miasteczko.

Wtorkowe spotkanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej zakończyły warsztaty kolażu, poprowadzone przez autorkę. Każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu obrazów składających się z różnych tkanin, faktur i kolorów.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.