HomenewsyPuławski CIT prezentuje nowe znaczki turystyczne

Puławski CIT prezentuje nowe znaczki turystyczne

Puławski CIT prezentuje nowe znaczki turystyczne

Drewniane krążki z wypalonymi wizerunkami atrakcyjnych turystycznie miejsc, często widywane w sklepach z pamiątkami to Znaczki Turystyczne, które cieszą się popularnością wśród kolekcjonerów.

Do tej pory Puławy były reprezentowane przez znaczki ukazujące Świątynię Sybilli, Dom Gotycki oraz Muzeum Oświatowe. Od poniedziałku 27 lutego w Centrum Informacji Turystycznym dostępne będą dwa nowe wzory.

Mariusz Karolak – Centrum Informacji Turystycznej

Jak informuje Mariusz Karolak z Centrum Informacji Turystycznej, pierwszy ze wzorów prezentuje Pałac Czartoryskich, na jego otoku widzimy front pałacu, na odwrocie znajduje się przywieszka z kodem QR. Po jego zeskanowaniu lektor odczyta nam zarys historii tego pałacu, przybliży też mało znane wydarzenia związane z tym miejscem z czasów I wojny światowej, gdy powstawał tam Legion Puławski. Drugi znaczek ukazuje Górę Trzech Krzyży w Parchatce, reprezentuje żółty szlak turystyczny prowadzący z Puław do Parchatki. Na odwrocie znaczka również znajduje się przywieszka, dzięki której także możemy zeskanować kod QR i dowiedzieć się co nieco na temat historii postawionych w tym miejscu krzyży czy też poznać przebieg szlaku turystycznego. Oba znaczki biorą udział w ogólnopolskiej grze kolekcjonerskiej.

Warto zaznaczyć, że Centrum Informacji Turystycznej planuje zorganizowanie wyprawy tematycznej szlakiem znaczków turystycznych. Oprócz znaczków w ofercie CIT znaleźć można liczne gadżety pamiątkowe oraz przewodniki i mapy turystyczne Puław i okolic.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.