Homenewsy„Szpulki” mają multimedialną strzelnicę

„Szpulki” mają multimedialną strzelnicę

„Szpulki” mają multimedialną strzelnicę

Zespół Szkół numer 3 w Puławach cieszy się serią inwestycji. Po odświeżeniu elewacji i przebudowie terenu wokół szkoły nadszedł czas na wyposażenie wnętrza.

We wtorek oficjalnie otwarta została wirtualna strzelnica, na której zarówno uczniowie szkoły, jak i członkowie organizacji pozarządowych, będą mogli w bezpiecznych i komfortowych warunkach doskonalić swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią palną.

Grzegorz Jabłoński – Dyrektor ZS nr 3 w Puławach, Jakub Kołodziej – Nauczyciel ZS nr 3 w Puławach

Dyrektor ZS3 Grzegorz Jabłoński podkreślał, że multimedialna strzelnica jest dopełnieniem oddanej do użytku w ubiegłym roku inwestycji obiektów sportowo-obronnych wraz z torem przeszkód dla potrzeb szkoły. Podkreślił, ze jest to wielka wartość dodana, jeśli chodzi o ofertę edukacyjną dla klas wojskowych w ZS3. Młodzież będzie miała możliwość zapoznania się z zasadami panującymi na strzelnicy i używania broni. Dyrektor Jabłoński poinformował też, że na mocy umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej szkoła przez 10 najbliższych lat szkoła będzie nieodpłatnie użyczać strzelnicę także innym podmiotom.

Nauczyciel ZS3 w Puławach Jakub Kołodziej tłumaczył, że multimedialna strzelnica zapewnia zjawisko odrzutu tak jak w przypadku używania prawdziwej broni. Dodał, że dzięki wyposażeniu strzelnicy możemy poćwiczyć wpięcie i wypięcie magazynka, przeładowanie broni. Podkreślił, że młodzież jest już obyta z bronią, a nowa strzelnica pozwoli na dalszą realizację działań dydaktycznych.

Obecnie na terenie powiatu puławskiego klasy o profilach związanych z obronnością, oprócz ZS 3 w Puławach, prowadzone są także w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.