HomenewsyPuławski 31. Finał WOŚP za nami

Puławski 31. Finał WOŚP za nami

Puławski 31. Finał WOŚP za nami

Ponad 150-ciu wolontariuszy kwestowało w niedzielę na ulicach Puław podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Puław jak co roku byli hojni, a sami wolontariusze mieli ręce pełne roboty.

W tym roku nie było mrozu ani opadów, więc było to nieco łatwiejsze zadanie, niż podczas ubiegłorocznej zbiórki.

wolontariuszka 31. Finału WOŚP

Mieszkańcy Puław rozpoczęli granie z Orkiestrą jeszcze w sobotę w Galerii Zielonej, tam przygotowane było stoisko, przy którym licytowano m.in. vouchery do puławskich lokali gastronomicznych czy gadżety z logiem WOŚP. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, w Kąciku Malucha można było ozdobić pierniczki, a także za datek do puszki ozdobić twarz czy spróbować waty cukrowej i popcornu. Wieczorem tradycyjnie odbyła się licytacja dzieł sztuki w Klubie Muzycznym „SMOK”.

Niedziela rozpoczęła się biegiem i marszem nordic walking pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Po godzinie 14:00 puławianie zebrali się w „Domu Chemika”, by uczestniczyć w koncertach i kolejnych licytacjach. Tego dnia również puławskie placówki oświatowe odebrały nagrody za udział w konkursie Złota Szkoła, Klasa i Przedszkole. Kwestowanie zakończyło światełko do nieba w wykonaniu grupy SPUT kwadrat.

autor: M. Owczarz

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.