HomenewsyPodwyżki za ciepło będą, ale nie tak drastyczne

Podwyżki za ciepło będą, ale nie tak drastyczne

Podwyżki za ciepło będą, ale nie tak drastyczne

Rosnące ceny, inflacja oraz utrudniony dostęp do surowców wpływają znacząco na koszty życia w Polsce. W ostatnich dniach gorącym tematem był nagły wzrost cen ciepła – w przypadku Puław szacowano że będzie ono w sumie niemal 2 razy droższe niż do tej pory.

Polski rząd podjął jednak decyzję o zamrożeniu podwyżek ciepła do maksymalnie 40% oraz wsparciu jego producentów i dystrybutorów.

Prezydent Puław Paweł Maj przyznaje że zwrócił się z pismami w sprawie drastycznych podwyżek cen ciepła do premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jacka Sasina oraz minister Anny Moskwy o obniżenie zapowiedzianych poziomów podwyżek. Włodarz naszego miasta przypomniał, że blisko 50% kosztów to opłata za emisję CO2, ponadto od stycznia VAT na ciepło został podniesiony z 5% do 23%. Ceny ciepła mogą więc być maksymalnie wyższe o blisko 40% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Prezes OPEC Paweł Iwaszko przypomniał, że rządowa ustawa o zamrożeniu podwyżek cen ciepła do 40% jest dopiero procedowana, jednak najpewniej zostanie przyjęta. Z tego powodu OPEC wstrzymał się z rozsyłaniem do mieszkańców informacji o nowych zaliczkach.

Paweł Maj – Prezydent Puław, Paweł Iwaszko – Prezes OPEC

Nowe stawki miesięcznych opłat za ciepło mieszkańcy Puław powinni otrzymać już w najbliższych dniach.

Autorzy: A. Koter, M. Owczarz

Foto ilustracyjne

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.