HomenewsyFinał Festiwalu Kolęd w najbliższą niedzielę

Finał Festiwalu Kolęd w najbliższą niedzielę

Finał Festiwalu Kolęd w najbliższą niedzielę

28. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd zbliża się ku końcowi. W tym roku do konkursu na najpiękniejsze wykonania utworów bożonarodzeniowych zgłosiło się blisko 300 podmiotów z dwunastu województw, reprezentujących instytucje kultury, szkoły, ogniska muzyczne czy parafie.

Przypomnijmy, że w bieżącej edycji konkurs miał charakter hybrydowy. Wykonawcy z terenu naszego powiatu występowali na żywo w siedzibie Puławskiego Ośrodka Kultury, zaś uczestnicy muzycznej rywalizacji spoza naszego regionu musieli przesyłać swoje nagrania do oceny konkursowego jury. Komisja podjęła już decyzję i wybrała wykonania, które najbardziej przypadły do serca członkom jury. Lista nagrodzonych jest już zamieszczona na stronie internetowej „Domu Chemika”. Wybrani laureaci wystąpią podczas uroczystego koncertu, zaplanowanego już w najbliższy weekend.

Zbigniew Śliwiński – dyrektor POK „Dom Chemika”

Dyrektor POK „Dom Chemika” Zbigniew Śliwiński poinformował, że w tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział blisko 2 tysiące wykonawców, oceniano ich w 8 kategoriach artystycznych i 5 wiekowych. Koncert galowy laureatów Festiwalu Kolęd odbędzie się 8 stycznia o godz. 16:00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

autorzy: P. Skibniewski, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.