HomenewsyOpłaty za ciepło w Puławach znacznie w górę

Opłaty za ciepło w Puławach znacznie w górę

Opłaty za ciepło w Puławach znacznie w górę

W nadchodzącym roku puławianie będą musieli ponieść znacznie wyższe koszty ogrzewania niż dotychczas. Poinformował o tym fakcie w swoim wpisie na portalu społecznościowym prezydent Paweł Maj, wzrost cen jak się wyraził jest „bezprecedensowy”, a podwyżek na takim poziomie nie było w naszym mieście od 20 lat.

Opłata za zamówioną moc cieplną z taryfy Zakładów Azotowych Puławy wzrośnie o 73,5%, zaś opłata za ciepło z ZA Puławy – aż o niemal 85%. Nowa taryfa ma zacząć obowiązywać od 9 stycznia. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wniosek Grupy Azoty „Puławy”, czyli głównego dostawcy ciepła dla naszego miasta, o nową wysokość taryf. Do informacji tej odniósł się rzecznik prasowy GAP S.A. Paweł Wójcik. Przed naszą kamerą wypowiedział się także prezes puławskiego OPEC-u Paweł Iwaszko. Odpierał on zarzuty pojawiające się w przestrzeni publicznej, jakoby firma nie dbała o to, by koszty dystrybucji energii cieplnej były jak najniższe, podkreślając przy tym, że nie tylko wskaźniki ekonomiczne mają wpływ na wysokość kosztów ale i stan infrastruktury, który od kilku lat jest poddawany modernizacji.

Paweł WójcikRzecznik prasowy GAP S.A, Paweł Iwaszko – Prezes OPEC

Póki co informacje o zmianach trafiły do odbiorców biznesowych i właścicieli domów jednorodzinnych i podane zostały w cenach netto. Ci klienci otrzymają faktury już według nowych stawek. Ponieważ zmiany mają obowiązywać od 9 stycznia przyszłego roku w tej chwili dostawca ciepła prowadzi wyliczenia nowych stawek dla odbiorców indywidualnych w budynkach wielorodzinnych, czyli tam gdzie OPEC prowadzi rozliczenia, na co jak się dowiedzieliśmy potrzeba jeszcze kilka dni.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.