HomenewsyWigilie dla samotnych w Puławach

Wigilie dla samotnych w Puławach

Wigilie dla samotnych w Puławach

Święta Bożego Narodzenia, a w szczególności Wigilia to wyjątkowy czas, pełen radosnych spotkań z najbliższymi. Dla osób samotnych świąteczne dni mogą być jednak bardzo trudnym doświadczeniem. W tym roku w Puławach 24 grudnia odbędą się wydarzenia skierowane do osób, które z powodu różnych kolei losu nie mogą spędzać Wigilii z najbliższymi.

Idea zorganizowania Wigilii dla osób samotnych przyświeca m.in. Michałowi Stachyrze oraz wolontariuszom, którzy już teraz pracują nad jej przygotowaniem. Artysta i performer postanowił wykorzystać użytkowany przez siebie lokal przy ul. Centralnej do zorganizowania spotkania, dzięki któremu w tym szczególnym dniu nikt w Puławach nie będzie czuł się samotny i opuszczony.

Michał Stachyra – Fundacja KZMRZ

Jak mówi Michał Stachyra, w akcję aktywnie włączyli się wolontariusze skupieni wokół MOP Markuszów, którzy przez kilka miesięcy bezinteresownie pomagali uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Spotkanie wigilijne organizowane w lokalu przy ul. Centralnej rozpocznie się w Wigilię od godz. 16:00, jak zapowiada Michał Stachyra, organizatorzy postarają się, by atmosfera była „domowa”, nie zabraknie tradycyjnych potraw wigilijnych, śpiewania kolęd i dekoracji świątecznych. Michał Stachyra zaapelował do mieszkańców o rozpowszechnianie wśród znajomych informacji, ze takie wydarzenie będzie się odbywało w Puławach.

Po raz kolejny spotkanie wigilijne w Puławach zorganizuje także Caritas. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Zaproszenia na Wigilię z Caritas można odbierać do 18 grudnia, czyli najbliższej niedzieli, w portierni Ośrodka oraz w puławskich parafiach.

Autorzy: P. Skibniewski, M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.