HomenewsyTrwa walka z awarią na Prusa

Trwa walka z awarią na Prusa

Trwa walka z awarią na Prusa

Prace nad awarią rury ciepłowniczej, o której niedawno informowaliśmy trwają. Zgodnie z informacją podaną przez puławski OPEC, obecnie dostępu do ciepłej wody i ogrzewania pozbawiona jest niemal 1/3 miasta.

Jak informuje spółka fakt, że instalacja jest już wiekowa znacznie utrudnia zapobieganie oraz sprawne diagnozowanie tego typu sytuacjom.

Paweł Iwaszko – Prezes OPEC Puławy

Prezes OPEC Paweł Iwaszko podkreśla, że charakter instalacji, budowanej w latach 70. sprawia, że zdiagnozowanie awarii jest bardzo trudne, dlatego sukcesywnie wykonywane są prace remontowe, jednak ze względu na ograniczone środki finansowe, remonty sieci prowadzone są etapami. Prezes OPEC poinformował, że pozostało jeszcze ok. 6 kilometrów tego typu przestarzałej sieci, czyli niecałe 10%.

Mówiąc o usuwaniu awarii przy ul. Prusa prezes poinformował, że we wtorek zdiagnozowano awarię, zaś w środę rozpoczęły się prace polegające na rozbiórce nawierzchni. Według słów Pawła Iwaszki, instalacja powinna zostać uruchomiona ponownie w nocy lub jutro (w piątek) w godzinach porannych.

W zasięgu awarii znalazł się także puławski szpital. Jednak placówka była odpowiednio wcześniej poinformowana i przygotowana.

Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ Puławy

Dyrektor SP ZOZ Piotr Rybak podkreślał dobrą komunikację z OPEC-em, poinformował on, że szpital jako placówka newralgiczna będzie jednym z pierwszych obiektów, gdzie ciepło zostanie przywrócone. Podkreślił, że szpital jest dobrze przygotowany, a pacjenci z pewnością nie ucierpią.

Nie do wszystkich jednak ostrzeżenia o czwartkowym wyłączeniu ciepła dotarły. Istotnymi placówkami, które zostały bez ciepłej wody, są między innymi szkoły. One, w przeciwieństwie do szpitala, żadnych informacji oficjalnie miały nie otrzymać.

Anna Nowosadzka – Dyrektor ZSO nr 2 w Puławach

Dyrektor ZSO nr 2 w Puławach Anna Nowosadzka podkreśliła, że uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zostali poinformowani poprzez dziennik elektroniczny o zaistniałej sytuacji. Budynek szkoły został w środę nagrzany, pomieszczenia szkolne wyjątkowo nie były też wietrzone.

Według zapewnień OPEC-u prace mają zostać zakończone w piątek.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.