HomenewsyMłode piłkarki zagrały w turnieju halowym w Puławach

Młode piłkarki zagrały w turnieju halowym w Puławach

Młode piłkarki zagrały w turnieju halowym w Puławach

Piłka nożna kobieca cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Ze względu na warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju zawodniczki rozpoczynają obecnie sezon halowy. W miniony weekend w hali Grupa Azoty Arena odbył się turniej o Puchar Dyrektora MOSiR.

W niedzielnym turnieju zagrało po 6 drużyn w kategoriach roczników 2010-13 oraz 2014-16. W Puławach wystąpiły zawodniczki głównie z Lubelszczyzny, ale nie tylko, zaprezentowały się bowiem także zawodniczki z Radomia. Nie mogło oczywiście zabraknąć zawodniczek z naszego miasta, w obu grupach wiekowych wystąpiły piłkarki Izabelli Puławy. Nasze miasto łącznie reprezentowały 22 zawodniczki. Wszystkie uczestniczki turnieju, a było ich 120, otrzymały pamiątkowe medale.

Grzegorz Zjawiony – trener ŻKS Izabella Puławy, organizator turnieju

Organizator turnieju Grzegorz Zjawiony podkreślał, że impreza została zorganizowana, by popularyzować dziewczęcą piłkę nożną w Puławach. Podziękował Miastu Puławy oraz innym sponsorom turnieju za wsparcie finansowe. Organizator turnieju podkreślił, że dla wielu z zawodniczek jest to pierwsza okazja, by uczestniczyć w tego typu wydarzeniu. Grzegorz Zjawiony mówił o stopniowym rozwoju futbolu dziewczęcego w Puławach, jak przyznał 3 reprezentantki klubu Izabella Puławy są konsultowane do kadry reprezentacji województwa lubelskiego.

Turniej przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze, młode piłkarki były dopingowane przez swoich najbliższych. Pierwsze miejsce w zmaganiach zdobyły zawodniczki Unii Lublin. Przy okazji warto wspomnieć, że klub piłkarski Izabella Puławy zaprasza na treningi dziewczynki z roczników 2012-2016.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.