HomenewsyGroźny wypadek na Lubelskiej

Groźny wypadek na Lubelskiej

Groźny wypadek na Lubelskiej

Piątkowy wieczór zaskoczył nie tylko drogowców intensywnymi opadami śniegu oraz spadkiem temperatury. Wielu kierowców nie było przygotowanych na nagłe pogorszenie warunków. Do poważnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej, Norwida i Grota-Roweckiego.

kom. Ewa Rejn-Kozak- Oficer prasowy KPP w Puławach

– Kierujący oplem, jadąc ul. Lubelską i chcąc skręcić w Norwida, nie ustąpił pierwszeństwa lawecie marki Iveco, która jechała z naprzeciwka od strony Lublina, doszło do zderzenia pojazdów, laweta wypadła z drogi i uderzyła w dwoje pieszych, którzy znajdowali się na chodniku – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje, elementy oderwane z pojazdu uderzyły również 52-letniego innego pieszego, który oczekiwał przed przejściem dla pieszych. Do szpitala trafiło łącznie 5 osób – troje pieszych oraz 2 osoby, które jechały lawetą. Kierującemu oplem 78-latkowi z Puław nic się nie stało, był trzeźwy, podobnie jak kierowca drugiego samochodu. Przedstawicielka Policji dodała, że po badaniach ze szpitala wypisane zostały 4 osoby, pozostała w nim jedynie 39-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która została najciężej ranna w wyniku tego wypadku.

Pamiętajmy, aby niezależnie od warunków pogodowych, zwracać uwagę na zasady pierwszeństwa na skrzyżowaniach oraz sprawność pojazdów.

Autor: A. Koter

Fot. KPP Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.