HomenewsyGroźny wypadek na przejeździe kolejowym

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym

We wtorkowy poranek do groźnie wyglądającego wypadku doszło na przejeździe kolejowym Gołąb-Borowa. Kierowca jadący od strony Skoków ominął inne pojazdy oraz rowerzystkę oczekujących na przejazd, wyłamał szlaban i wjechał pod przejeżdżający pociąg towarowy.

kom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer Prasowy KPP w Puławach

– Do zdarzenia doszło ok. godz. 7:30 w miejscowości Skoki, na strzeżonym przejeździe kolejowym kierujący fordem ominął dwa samochody, które zatrzymały się przed zamkniętymi półzaporami, uderzył w półzaporę, wjechał na torowisko i zderzył się z przejeżdżającym pociągiem towarowym – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak. Jak dodaje przedstawicielka Policji, kierujący z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Puławach. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, prawo jazdy zostało mu zatrzymane kilka miesięcy temu. Wyjaśniane są przyczyny zachowania kierującego fordem, w tym celu zabezpieczono monitoring oraz sam samochód uczestniczący w wypadku.

Najważniejszą zasadą na przejazdach kolejowych jest zachowanie szczególnej ostrożności. W chwili, gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd kolejowy, nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczęło.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.