HomenewsyNoc Bibliotek w Górze Puławskiej

Noc Bibliotek w Górze Puławskiej

Noc Bibliotek w Górze Puławskiej

1 października odbędzie się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, pod hasłem „To się musi powieść”. Wydarzenie ma na celu promocję lokalnych bibliotek jako miejsc spotkań z kulturą i propagowanie rozwoju czytelnictwa. To już VIII edycja tego wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Biblioteki Narodowej.

W tym roku tylko jedna instytucja z naszej okolicy bierze udział w Nocy Bibliotek – Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej. Biblioteka zaprasza okolicznych mieszkańców 30 września o godz. 17:00 na spektakl pantomimy w wykonaniu Teatru Mimów z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Tego dnia odbędzie się też wymiana książek. Osoby, które chciałyby nieco odświeżyć swoją kolekcję, będą mogły skorzystać ze stoiska bookcrossingu.

Ostatni piątek września będzie pełen wyzwań. Biblioteka bierze udział również w akcjach Czytamy z Sercem i Dniu Głośnego Czytania. Z tej okazji przed południem czytelnię odwiedzą pierwszoklasiści z pobliskiej Szkoły Podstawowej, którzy wezmą udział w prelekcji i zabawach związanych ze zdrowiem organu, jakim jest serce.

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.