HomenewsyArtystyczna Twórczość Wsi w Domu Chemika

Artystyczna Twórczość Wsi w Domu Chemika

Artystyczna Twórczość Wsi w Domu Chemika

Już po raz kolejny artyści zrzeszeni w szeregach puławskiego Klubu Twórców Ludowych zaprezentują swoje dzieła szerszej publiczności. To właśnie dla nich przeznaczono przestrzeń Puławskiej Galerii Sztuki, gdzie odwiedzający wystawę będą mogli podziwiać ręcznie wykonane plecionki z wikliny i rogożyny, tradycyjnie wykonane tkaniny, ceramikę, czy dzieła plastyczne.

Agnieszka Kawka – Klub Twórców Ludowych, Barbara Jemioł – Prezes Klubu Twórców Ludowych

Wystawa „Artystyczna Twórczość Wsi” to wystawa przygotowywana przez Klub Twórców Ludowych działający przy Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”, na wystawie możemy zobaczyć przeróżne prace związane z rękodziełem ludowym – mówi Agnieszka Kawka z POK „Dom Chemika”. Jak dodaje, na wystawie prezentowane jest tkactwo, kowalstwo, plecionkarstwo czy prace rzeźbiarskie. W wystawie bierze udział ponad 30 twórców ludowych z naszego regionu. Wystawy mają wieloletnią tradycję, sam Klub Twórców Ludowych ma już ponad 60 lat. Prezes KTL Barbara Jemioł wymieniała elementy rękodzieła, które znajdą się na wystawie, będą to m.in. wyroby z wikliny, serwety, obrusy, chodniki „gałganiarze”, koszyki z rogożyny, po raz pierwszy na wystawie znajdzie się też wieniec dożynkowy.

Wystawa służy zaprezentowaniu całorocznej pracy Klubu Twórców Ludowych. Mieszkańcy Puław mogą zakupić prezentowane rękodzieło m.in. na licznych kiermaszach organizowanych cyklicznie w ciągu roku. Wystawę można odwiedzać od 25 września do 18 października.

Autorzy: A. Koter, M. Owczarz, K. Barszczewski

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.