HomenewsySezon grzewczy w Puławach

Sezon grzewczy w Puławach

Sezon grzewczy w Puławach

Sezon grzewczy to zawsze gorący temat wśród mieszkańców Puław. Jesienne temperatury są coraz niższe, a w związku z tym pojawiają się pytania odnośnie ogrzewania.

Sami puławianie zauważyli, że od kilku dni grzejniki w mieszkaniach stały się cieplejsze. Jak tłumaczy puławski OPEC, nie ma odgórnie narzuconej daty rozpoczęcia sezonu grzewczego, a spółka reaguje na zgłoszenia od administratorów osiedli.

Paweł Iwaszko – Prezes zarządu OPEC Puławy

– W obecnym stanie prawnym nie ma wytycznych dotyczących daty rozpoczęcia sezonu grzewczego, Spółka czeka na zgłoszenie przez zarządcę lub właściciela budynków, kiedy sezon powinniśmy rozpocząć – mówi prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Cieplnego Paweł Iwaszko. Prezes OPEC podkreślił, że to nie od Spółki zależy, kiedy w naszych kaloryferach poczujemy ciepło.

Warto pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w mieszkaniu, a także wietrzeniu go oraz o zaleceniach dotyczących m.in. zakręcania kaloryferów na czas nieobecności domowników, czy nie zasłanianiu grzejników meblami tak, aby jak najlepiej wykorzystać ich zdolności grzewcze.

autorzy: A. Koter, M. Owczarz

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.