HomenewsyArtystyczny weekend w Puławach

Artystyczny weekend w Puławach

Artystyczny weekend w Puławach

Wykonanie muralu na ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, organizacja potańcówki międzypokoleniowej na Placu Chopina czy społeczne odmalowanie zaniedbanej elewacji dawnego dworca PKS – to niektóre z inicjatyw zrealizowanych dotychczas w Puławach przez Michała Stachyrę, aktywistę i performera.

Szef Fundacji KZMRZ nie zamierza na tym poprzestawać i już organizuje w naszym mieście kolejne przedsięwzięcia. Na najbliższy weekend zaplanowany jest sobotni koncert zespołu Wczasy na dachu Hotelu Izabella o godz. 17:00 oraz niedzielny Obiad Ze Sztuką w Tle od 12:30 do 18:00.

Michał Stachyra – szef Fundacji KZMRZ

Jak mówi Michał Stachyra organizowane przez siebie wydarzenia traktuje jako „wyzwanie” oraz „wyjście z własnej strefy komfortu”. Jak dodaje, zależy mu na tym, aby nowe inicjatywy w mieście zainspirowały mieszkańców czy instytucje do nowych działań. Mówiąc o zespole Wczasy, który w najbliższym czasie wystąpi w Puławach, Michał Stachyra podkreślał, że są to 30-kilkuletni muzycy z Poznania, prezentujący brzmienia w stylu new romantic z lat 80., jak mówił przesłanie ich utworów jest uniwersalne. Mówiąc o Niedzielnym Obiedzie ze Sztuką w Tle szef fundacji KZMRZ wspomniał, że ten projekt realizował już w Kazimierzu Dolnym. W Puławach projekt będzie realizowany przed Pałacem Marynki, polega on na udostępnieniu przestrzeni dla mieszkańców, by mogli wspólnie zjeść posiłek w przyjaznej atmosferze. w wydarzenie włączyli się puławscy restauratorzy i inne organizacje.

Na wysłuchanie pełnej rozmowy z Michałem Stachyrą, przeprowadzonej przez Kamila Barszczewskiego zapraszamy w najbliższy wtorek po serwisie informacyjnym, w ramach cyklu „Rozmowa Dnia”.

Autorzy: A. Koter, K. Barszczewski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.