HomenewsyRowerowa Stolica Polski – wręczono nagrody

Rowerowa Stolica Polski – wręczono nagrody

Rowerowa Stolica Polski – wręczono nagrody

W niedzielę w puławskiej Marinie odbyło się podsumowanie czerwcowej rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski. Data imprezy nie była przypadkowa, spotkanie cyklistów było bowiem częścią puławskich obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Wydarzenie zgromadziło sporą rzeszę fanów jazdy na rowerze, uczestniczyło w nim ponad 60 osób.

Przypomnijmy, że łączny wynik osiągnięty przez puławskich cyklistów podczas czerwcowej rywalizacji to ponad 427 tysięcy kilometrów. Taki rezultat dla Puław wykręciło blisko dwóch tysięcy rowerzystów. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć rowerowej przejażdżki. Rajd wystartował spod hali sportowej przy ul. Partyzantów, jego metę wyznaczono właśnie w Marinie. Niedzielna impreza była okazją do podziękowań i nagród dla tych, którzy w największym stopniu przyczynili się do sukcesu naszego miasta. Wyróżnienia otrzymały osoby indywidualne, szkoły, firmy, instytucje i grupy. Nagrody wręczał prezydent Paweł Maj, co ciekawe w Puławach pojawili się także przedstawiciele miasta, które zwyciężyło rywalizację, czyli Białej Podlaskiej.

Paweł Maj – prezydent miasta Puławy, Wojciech Chilewicz – przedstawiciel Białej Podlaskiej, zwycięskiego miasta w Rowerowej Stolicy Polski

Prezydent Paweł Maj wyrażał podziw dla rowerzystów zaangażowanych w akcję, przy okazji zapraszał gości z Białej Podlaskiej do zwiedzania zakątków przyrodniczych naszego regionu. Włodarz naszego miasta wyraził nadzieję, że w przyszłym roku Puławy zajmą pierwsze miejsce w rywalizacji. Dziękował również osobom spoza Puław, które „kręciły kilometry” dla naszego miasta.

Przedstawiciel zwycięskiego miasta w rywalizacji a więc Białej Podlaskiej Wojciech Chilewicz występując w imieniu prezydenta tego miasta Michała Litwiniuka, dziękował za „motywujące i inspirujące współzawodnictwo”, życzył coraz większej liczby fanów jednośladów i coraz piękniejszych tras. Przedstawiciel zwycięskiego miasta żartobliwie odniósł się też do bardzo dobrego startu puławian w treningu przed Rowerową Stolicą Polski, stwierdził, że podziałało to mobilizująco na cyklistów z Białej Podlaskiej. Na koniec swojej wypowiedzi zaproponował też wspólny rajd.

Imprezę zakończyło wspólne ognisko. Miejmy nadzieję, że Puławy za rok będą cieszyć się ze zwycięstwa w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski.

 

Autor: M. Owczarz, P. Skibniewski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.