HomenewsyNietrzeźwy i z zakazem zatrzymany na S12

Nietrzeźwy i z zakazem zatrzymany na S12

Nietrzeźwy i z zakazem zatrzymany na S12

Skrajną nieodpowiedzialnością, brakiem wyobraźni oraz ignorancją popisał się mężczyzna, który został zatrzymany przez puławskich policjantów na drodze S12 w Bronowicach.

Nie dość, że nie przejął się posiadanym dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, to razem z towarzyszącymi mu pasażerami popijał alkohol w czasie jazdy.

kom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach (wypowiedź z piątku)

– Na wniosek policji puławski sąd aresztował 37-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który na drodze S12 na wysokości Bronowic został zatrzymany, gdy kierował volkswagenem polo, przewoził 3 pasażerów – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak. Jak dodaje, mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie oraz wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pasażerowie jadący razem z nim również byli nietrzeźwi, jak ustalili policjanci zarówno kierowca jak i pasażerowie spożywali wysokoprocentowy alkohol w trakcie jazdy. Rzeczniczka puławskiej policji podkreśla, że tego typu zachowania są absolutnie naganne i stanowią zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, stąd też wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla 37-latka, sąd przychylił się do wniosku, a więc mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Mimo coraz większej świadomości i wielu akcji profilaktycznych, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy bezmyślnie „wsiadają za kółko” po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, by zawsze reagować na takie sytuacje, wzywając odpowiednie służby i uniemożliwiając nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę.

autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.