HomenewsyŚmiertelne potrącenie w Kęble

Śmiertelne potrącenie w Kęble

Śmiertelne potrącenie w Kęble

W nocy z niedzieli na podziałek doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze w miejscowości Kębło – samochód osobowy potrącił pieszego.

Niestety mimo natychmiastowej reakcji i udzieleniu pomocy mężczyźnie, jego życia nie udało się uratować. Potrącony młody człowiek zginął na miejscu.

kom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

– Do wypadku doszło poza obszarem zabudowanym, w miejscu, gdzie droga jest nieoświetlona, kierujący seatem 19-latek z powiatu lubelskiego jadąc od strony Niezabitowa w miejscowości Kębło potrącił pieszego – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Komendy Powiatowej Policji. Jak dodaje, potrącony to 24-mieszkaniec gminy Poniatowa, który zmarł na miejscu mimo udzielonej mu pomocy. Kierowca seata zeznał policjantom, że nie zauważył pieszego, ponieważ ten szedł nieprawidłową stroną drogi, nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, a kierowcę dodatkowo oślepiły światła nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu. Kierowca seata był trzeźwy. Ciało zmarłego zostało przewiezione na sekcję zwłok. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, że bardzo ważnym jest, by osoby poruszające się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym miały na sobie elementy odblaskowe umieszczone w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu oraz powinny chodzić lewym poboczem, czy też stroną jezdni. Są to przepisy prawa o ruchu drogowym, ich nieprzestrzeganie może kosztować życie.

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.