HomenewsyWojewódzka inauguracja roku szkolnego w „Szpulkach”

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w „Szpulkach”

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w „Szpulkach”

To nie było zwyczajne rozpoczęcie roku szkolnego. Zespół Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej, czyli popularne „Szpulki” przeżyły w piątek prawdziwe oblężenie gości z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem na czele.

To wyjątkowa sytuacja, ponieważ szkoła ma się czym pochwalić. Przez wiele lat nieremontowany obiekt w ostatnim okresie przeszedł sporą metamorfozę – nowa elewacja, wyremontowane główne wejście, a także modernizacja obiektów sportowych to powód do dumy dla społeczności szkolnej. Wojewódzka inauguracja roku kształcenia zawodowego, bo właśnie ta uroczystość miała miejsce w szkole, to także wyróżnienie dla wyjątkowości Zespołu Szkół nr 3, który od wielu lat słynie już niekoniecznie z klas branży dziewiarskiej, ale z klas mundurowych, których absolwenci co roku zasilają szeregi służb mundurowych w całym kraju.

Oprócz ministra edukacji w piątkowy poranek w Puławach pojawili się przedstawiciele Wojewody, działacze samorządowi, Grupy Azoty ZA Puławy, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego, gospodarza piątkowej uroczystości i zarazem organu prowadzącego szkołę.

Dyrektor ZS nr 3 Grzegorz Jabłoński przypomniał, że szkoła i jej otoczenie w ostatnich miesiącach zyskały nową infrastrukturę, m.in. bieżnie lekkoatletyczne, pełnowymiarowe boiska czy profesjonalny tor przeszkód. Całą inwestycja kosztowała blisko 3,5 miliona złotych. Dyrektor wyraził zadowolenie z przeprowadzonej inwestycji.

Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk podkreślała w swojej wypowiedzi, że młodzi ludzie coraz częściej korzystają z oferty szkół branżowych. Jednym z elementów sprzyjających temu procesowi jest zdaniem Kurator doradztwo zawodowe już na poziomie szkół podstawowych.

Minister edukacji i Nauki Przemysław Czarnek gratulował młodym ludziom „świadomego wyboru” swojej ścieżki zawodowej. Potwierdził też słowa Lubelskiej Kurator Oświaty o coraz częstszym wyborze szkół branżowych wśród uczniów.

Grzegorz Jabłoński – Dyrektor ZS nr 3,  Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Przemysław Czarnek – Minister edukacji i nauki

Wizyta Ministra edukacji, podobnie jak w innych miejscach nie obyła się bez protestów. Lewica i przedstawiciele puławskiego Forum Obywatelskiego zamianifestowali przed wejściem do placówki swoją dezaprobatę dla poczynań ministra. Zaprotestowali także przeciwko wprowadzeniu nowego podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość autorstwa prof. Roszkowskiego.

autorzy: M. Owczarz, P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.