HomenewsyNowy rok szkolny czas zacząć

Nowy rok szkolny czas zacząć

Nowy rok szkolny czas zacząć

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim uczniowie wrócili do szkolnych ław. W placówkach edukacyjnych w całym kraju odbyły się uroczyste akademie z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Jak informują przedstawiciele Wydziału Edukacji puławskiego Urzędu Miasta, do szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto uczęszcza obecnie 3625 uczniów, a 467 rozpocznie naukę po raz pierwszy. Z kolei w miejskich liceach ogólnokształcących w tym roku będzie się uczyć 1445 uczniów, 462 z nich to uczniowie pierwszych klas.

Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Puławski, to z informacji przekazanej przez rzecznika Starostwa Powiatowego w Puławach wynika, że te placówki obecnie pełnią funkcje edukacyjne dla 4325 uczniów. W tym roku utworzono zaś 45 nowych oddziałów, do których zapisanych jest 1484 uczniów.

Nowy rok szkolny przynosi dla uczniów i nauczycieli pewne zmiany. W pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych wprowadzony został nowy przedmiot – Historia i Teraźniejszość, który docelowo ma zastąpić wiedzę o społeczeństwie. Na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa mają pojawić się elementy przysposobienia obronnego. W maju matury będzie zdawać pierwszy rocznik absolwentów 4-letnich liceów ogólnokształcących, którzy uczyli się według nowej podstawy programowej.

Rok szkolny 2022/23 zakończy się 23 czerwca.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.