HomenewsyPlac Chopina miejscem pikniku naukowego

Plac Chopina miejscem pikniku naukowego

Plac Chopina miejscem pikniku naukowego

W niedzielne przedpołudnie na Placu Szopena puławianie mogli obejrzeć ciekawe naukowe ekspozycje. W halach namiotowych, o powierzchni prawie 700 mkw. zwiedzający mogli obejrzeć mobilne planetarium, humanoidalnego robota Peppera, łaziki marsjańskie oraz pokazy chemiczne.

Na uczestników wydarzenia czekały również: wystawa „Laboratoria Przyszłości”, strefa nauk humanistycznych przygotowana przez Akademię Zamojską oraz strefa metrologii. Odwiedzający mogli samodzielnie wykonać swoją przypinkę piknikową i wziąć udział w warsztatach mydlarskich. „Akademia dla nauki” to inicjatywa Akademii Zamojskiej, która wspólnie z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Głównym Urzędem Miar, Centrum Nauki Kopernik oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, organizuje pikniki naukowe na terenie całego województwa lubelskiego.

Celem tych spotkań, jak podkreślają organizatorzy, jest rozbudzenie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie różnych dyscyplin naukowych.

dr hab. Paweł SkrzydlewskiRektor Akademii Zamojskiej
– Pojawiły się u nas nowe kierunki studiów takie jak Rynek sztuki, Prawo 5-letnie, ale także kierunki techniczne, które staramy się upowszechnić – mówił dr hab. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej. Celem pikniku było m.in. pokazanie, że nauka może być bardzo interesująca.

Wydarzenia te oprócz Puław zawitają także do Opola Lubelskiego, Ryk, Świdnika i Zamościa i będą odbywały się przez cztery kolejne niedziele.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.