HomenewsyWarsztaty i wystawa w Bibliotece Miejskiej

Warsztaty i wystawa w Bibliotece Miejskiej

Warsztaty i wystawa w Bibliotece Miejskiej

Działalność puławskiej Biblioteki Miejskiej w dużej mierze opiera się na promocji rozwoju czytelnictwa i zachęcaniu do czytania, zwłaszcza najmłodszych, ale nie tylko. Kolejnymi przejawami działań popularyzujących lekturę książek są przygotowana w ostatnim czasie przez pracowników biblioteki wystawa oraz warsztaty dla dzieci, które odbędą się już niebawem.

Przed wejściem do budynku Biblioteki pojawiły się plansze, przybliżające postać Marii Konopnickiej. W tym roku przypada bowiem 180. rocznica urodzin tej jednej z najbardziej znanych polskich pisarek.

Pracownicy biblioteki starają się przybliżyć nie tylko postacie znanych pisarzy, ale również to, jak powstaje książka. Między innymi tego zagadnienia będą dotyczyć organizowane przez instytucję warsztaty dla uczniów szkół podstawowych.

Jak przypomina Katarzyna Kuciara z Biblioteki Miejskiej w Puławach, wystawa została przygotowana z okazji przyznanego Marii Konopnickiej tytułu Patrona Roku. Wystawa prezentuje wszystkie informacje o pisarce, które budzą wiele wątpliwości i kontrowersji, Konopnicka w trakcie swojego życia zakłamywała bądź przemilczała wiele informacji na swój temat, stąd wokół jej postaci pojawiało się sporo niejasności. Wystawa ma pomóc w rozwianiu wątpliwości.

Katarzyna Kuciara dodaje, że 13 i 14 czerwca zostaną zorganizowane warsztaty papiernicze i drukarskie dla dzieci w ramach trwającego projektu „Z książką przez świat”. W czasie warsztatów ich uczestnicy dowiedzą się, jak w dawnych czasach wyglądał zawód papiernika, zecera, drukarza. Uczniowie będą mieli okazję samodzielnie czerpać papier, odbijać pieczęcie lakowe, spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem. Drugiego dnia, podczas warsztatów drukarskich dzieci będą same składać czcionki tak, by powstał tekst, odbijać certyfikaty czy tworzyć ilustracje. Miejsca na warsztaty są już zajęte, natomiast Katarzyna Kuciara zaprosiła do udziału w kolejnych zbliżających się inicjatywach biblioteki, takich jak „Wakacje z książką”.

Katarzyna Kuciara – Biblioteka Miejska w Puławach

Autorzy: M. Owczarz, P. Skibniewski

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.