HomenewsyStrażacy świętowali jubileusz

Strażacy świętowali jubileusz

Strażacy świętowali jubileusz

Państwowa Straż Pożarna to formacja, która w obecnej formule funkcjonuje od 1992 roku. Z tej okazji, oraz w ramach obchodów Dnia Strażaka, na terenie Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której strażakom wręczone zostały medale, odznaczenia i awanse na wyższy stopień służbowy.

Nie zapomniano także o strażakach pełniących służbę w Straży Zakładowej puławskich Azotów i druhach z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Komendant puławskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Podhajny podkreślał w swojej wypowiedzi, jak bardzo Straż zmieniła się w ciągu ostatnich 30 lat. Z formacji gaszącej pożary strażacy stali się ludźmi, którzy uczestniczą w bardzo wielu dziedzinach życia. Przypomniał, że w ubiegłym roku na terenie powiatu puławskiego doszło do ponad 1500 zdarzeń, w których interweniowali strażacy. Z tych interwencji 25% dotyczyło pożarów. Kontynuując tę myśl, st. bryg. Piotr Zmarz, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mówił o tym, że obecnie straż musi ogarniać swoim zakresem działania takie dziedziny jak ratownictwo techniczne, ekologiczne, chemiczne, drogowe, wodne, wysokościowe czy medyczne. Według jego słów, dzisiejszy strażak musi więc posiadać wiedzę z zakresu wielu dziedzin ratownictwa ludności.

st. bryg. Grzegorz Podhajny – Komendant KP PSP w Puławach, st. bryg. Piotr Zmarz – Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Po części oficjalnej odbyło się przekazanie 3 pojazdów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach oraz 2 pojazdów dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Bałtowa oraz Leokadiowa.

Autor: A. Koter

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.