HomenewsyMiejski Obszar Funkcjonalny utworzony

Miejski Obszar Funkcjonalny utworzony

Miejski Obszar Funkcjonalny utworzony

Władze miasta Puławy oraz sąsiadujących gmin spotkały się w Urzędzie Miasta, aby podpisać ostateczną umowę dotyczącą powstania Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Dzięki temu rozwiązaniu samorządy będą miały większe możliwości pozyskiwania środków między innymi z zasobów Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach perspektywy finansowej UE na lata 2021-27, co pozwoli na inwestowanie w liczne wspólne projekty.

Prezydent Paweł Maj podkreślał, że zarówno Miasto, które jest liderem usługotwórczym, jak i sąsiednie gminy uzupełniają się wzajemnie. Jak mówił jest duża szansa aby otrzymać dla nowo utworzonego MOF-u pokaźną kwotę środków unijnych. Wtórowała mu wiceprezydent Beata Kozik, która wyraziła nadzieję, że dzięki pozyskanym środkom uda się zrealizować jak najwięcej inwestycji dla mieszkańców.

Paweł Maj – Prezydent Puław, Beata Kozik – Wiceprezydent Puław

Stronami porozumienia są: Miasto Puławy oraz gminy: Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Żyrzyn i Gmina Puławy. Zgodnie z informacją przekazaną przez Marszałka Województwa Lubelskiego na realizację Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dofinansowanie ma wynosić łącznie niemal 14 mln euro.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.