HomenewsySzkoła on-line dla uczniów z Ukrainy

Szkoła on-line dla uczniów z Ukrainy

Szkoła on-line dla uczniów z Ukrainy

Trwająca wojna na terenie Ukrainy spowodowała, że wielu uczniów musiało przerwać dotychczasową edukację. Polskie szkoły robią wszystko, aby pomóc im wdrożyć się do życia w naszym kraju i zdobyć odpowiednie wykształcenie. Stowarzyszenie KLANZA, we współpracy z Fundacją EduSEN oraz przy wsparciu Fundacji Orange, uruchomiło szkołę on-line dla uczniów z Ukrainy.

Jest to póki co jedyna instytucja, której ukończenie jest honorowane przez ministerstwo edukacji Ukrainy i daje możliwość dalszej edukacji, np na studiach.

– Szkoła on-line to bezpłatna szkoła dla dzieci z Ukrainy, jest prowadzona przez ukraińskich nauczycieli dla ukraińskich dzieci, nauka obejmuje wszystkie klasy – mówi Ewa Noga, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Jak dodaje, zajęcia są prowadzone w pasmach porannym i popołudniowym, obecnie zapisanych do szkoły jest ponad 1430 uczniów. Uczą się według programu szkół ukraińskich, spotykają się ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy, co stanowi dla nich pewną namiastkę normalności.

Ewa Noga – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA

Zapisy oraz wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu – szkolaonline.klanza.pl. Udział w zajęciach jest dla uczniów bezpłatny.

Autorzy: A. Koter, P.Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.