HomenewsyZajęcia integracyjne dla dzieci z Ukrainy w Inicjatywie

Zajęcia integracyjne dla dzieci z Ukrainy w Inicjatywie

Zajęcia integracyjne dla dzieci z Ukrainy w Inicjatywie

Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała bardzo duży napływ uchodźców z tego kraju, także do naszego regionu. Wśród przybyszów z Ukrainy jest wiele dzieci. Członkowie działającej w Puławach Spółdzielni Socjalnej INICJATYWA postanowili zorganizować w swojej placówce zajęcia integracyjne dla najmłodszych Ukraińców, ich rodzin, a także osób goszczących przybyszów w swoich domach, aby aklimatyzacja uchodźców w naszym kraju była nieco łatwiejsza.

Bezpłatne zajęcia ruszają w sobotę 2 kwietnia.

Jak mówi prezes Spółdzielni Socjalnej INICJATYWA Paweł Romański zajęcia w swoim czasie wolnym będą prowadzić wykwalifikowani terapeuci, doświadczeni w pracy z dziećmi. Będą to między innymi zajęcia gimnastyczne, taneczne, sensoplastyczne, spotkania przy grach planszowych i wiele innych aktywności. Jak dodaje Paweł Romański, oferta jest skierowana głównie do osób goszczących w swoich domach przybyszów z Ukrainy. Udział w zajęciach mogą brać nie tylko dzieci ukraińskojęzyczne, spotkania będą miały charakter integracyjny, więc mile widziane będą także np. dzieci Polaków mieszkające razem z dziećmi ukraińskimi.

Paweł Romański – prezes Spółdzielni Socjalnej INICJATYWA

Osoby chętne do uczestnictwa w tego rodzaju spotkaniach mogą zapisać się na nie poprzez specjalny formularz, który można znaleźć na stronie internetowej inicjatywa.pulawy.pl. Warto dodać, że jednym ze statutowych zadań, które realizuje spółdzielnia, jest wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz integracja społeczna.

Grafika: Spółdzielnia Socjalna „Inicjatywa”

autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.